с. Драгиня. Драгинський НВК

 





Виховні заходи

Вшанування пам’яті жертв Голодомору 

Четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам’яті жертв голодоморів.

Меморіальні заходи проводяться як в Україні, так і поза її межами.

З метою виховання в учнів патріотизму, глибокого усвідомлення причин та наслідків геноциду українського народу у школі  було проведено ряд заходів.

Зокрема «Уроки пам’яті», години спілкування, виховні година, бесіди присвячені дню вшанування пам`яті жертв Голодомору. Окрім того, відбулась конференція «Чому українці голодомор – геноцидом називають? » та організовано перегляд документального фільму            “Спогади очевидців .” Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять безневинних жертв.

 

 

 

Виставка малюнків «Колосок пам’яті»

               

 На   десятиліття   можна   засекретити   архіви. Можна  приховати  в  глибинах  спецсховищ  викривальні  документи.   Можна   замести   сліди   злочину. Можна раз, і вдруге, і втретє переписувати історію на догоду диктаторів чи ідеології. Та з пам'яттю народу нічого не вдієш, вона зберігатиме правду. Правду про ті страшні роки, про ті страшні події Голодомору 1932 -1933 років.

Свято Визволення, свято надії...”

У нашій школі ми святкували  70-річя звільнення Закарпаття від фашистських загарбників . У боях за знищення фашистського поневолення брали участь і закарпатці. В антифашистській боротьбі брало участь понад 50 тисяч наших земляків. Імена патріотів, що полягли в боях із ворогом, викарбувані на пам'ятниках, встановлених в усіх районних центрах, містах та багатьох селах і селищах Закарпаття. На жаль, на цих пам'ятниках немає прізвищ загиблих закарпатців — воїнів Червоної Армії та Чехословацького армійського корпусу.

І  у  цей  славний  день  ми  згадали  тих, хто у жорстокій битві виборов нашу свободу. І хоч би скільки ще минуло часу, доки існуватиме на своїй землі українська нація тоді буде існувати пам’ять  про наших героїв-визволителів.

Ми радіємо, що можна  спокійно   навчатися,   жити,   будувати   своє майбутнє.   Але   завжди   потрібно  пам’ятати, якою дорогою ціною завойоване наше щастя.  У  цей  день  країна  вклоняється  ветеранам  Великої  Вітчизняної  Війни. Тож  дорогі Закарпатці – українці  щиро вітаємо всіх вас з святом Визволення, святом надії.

 Тематична виховна година


 

 

Виставка малюнків «Чисте небо над Закарпаттям».

Виставка книжок та оглядової літератури «Моє Закарпаття»

 

 

 

 

 

 

День партизанської слави!

Ми не діти війни,

Лихоліття страшного не знаєм.

Із книжок про війну, про бої читаєм.

Ми не діти війни,

Ми дітьми її пітьми не були.

Ми у мирі, у щасті, у тиші росли.

Але пам’ять про те, що творила

Кривава війна,

В наших душах ожива.

У День партизанської слави ми з великою вдячністю говоримо про мужність, стійкість та вшановуємо всіх тих, хто подарував майбутнє нам і нашим нащадкам.

Учні 9 класу разом із учителем історії та правознавства Довганич М.В. підготували бесіди та доповіді «Партизанський рух на Закарпатті»

 

Учні 8 класу підготували стінгазету «Партизанськими стежками»

Вчителька образотворчого мистецтва Маринець А.І. організувала конкурс «Малюнок до Дня партизанської слави» в якому взяли участь учні школи